איך מקדמים אתר בגוגל ומגיעים לתוצאות – הסבר

קידום אתר בגוגל משמעותו העלאת האתר למעלה בתוצאות החיפוש האורגניות של גוגל.

רוב הגולשים הולכים לתוצאות הראשונות בחיפוש האורגני כי הם מאמינים שאם גוגל דירג את האתר למעלה אז כנראה שהעסק

שעומד מאחורי האתר הוא טוב.

האמת היא שלא בהכרח העסק הוא טוב אלא מי שקידום את האתר.

יש כל מיני עסקים שהקידום יכול להביא להם הרבה פניות של לקוחות חדשים. כך לדוגמא קידום אתרים לעורכי דין שנעשה בצורה יעילה יכול להציף את משרד עורכי הדין בעבודה.

קידום אתר מצריך כמה דברים:

  1. מחקר ביטויים ומילים שכדאי לקדם בגוגל. חייבים לדעת מה רוצים לקדם. קידום של ביטויים שלא רלבנטיים לעסק או ביטויים שאין עליהם חיפושים יבזבז זמן ומשאבים ולא יביא תוצאות
  2. שמים תכנים באתר בהתאם למילים ולביטויים שרוצים לקדם. אם למשל רוצים לקדם נושא של "צלם לחתונה" אז צריך באתר מאמרים על זה. המאמר צריך להיות ארוך ככל האפשר ועם הסברים מתאימים כך שהגולש ישאר בדף כמה שיותר זמן. ככה שהוא ישאר יותר כך הדירוג בגוגל יעלה. כדאי לשלב במאמר גם תמונות, תרשימים וסרטונים אתר שבנוי נכון לקידום. הגולש צריך להשאר כמה שיותר זמן באתר וגם להתרשם ממנו על מנת להשאיר פרטים או להתקשר ממנו.
  3. אתר בנוי נכון לקידום זה אומר כמה דברים:
  • הדפים באתר נטענים במהירות ולא לאט
  • נח לניווט ואפשר להגיע לכל מקום בו ב2 – 3 צעדים ולא יותר
  • נראה טוב בסלולר
  • פונטים אחידים וקריאים
  • מעוצב יפה כך שמי שמגיעים אליו מבינים במהירות את המסר

יש פלטפורמות שונות לבניית אתרים. מומלץ מאוד להשתמש לבניית אתרים במערכת וורדפרס. זאת המערכת הכי נפוצה בעולם, קלה לתחזוקה ואפשר לבנות איתה כמעט כל סוג אתר. היא גם מתאימה מאוד לקידום בגוגל.

רק במקרים מיוחדים כמו חנויות עם אלפי מוצרים כדאי לחשוב על מערכות מותאמות אחרות לבניית האתר כמו מג'נטו.

4. מתן תיאורים לגוגל לכל דף ותמונה באתר. תיאור של הנושא לגוגל יעזור לגוגל להבין על מה מדבר הדף

5.בניית קישורים לאתר. קישורים ותנועה מאתרים אחרים מעלים את הערך של האתר בעיניי גוגל. הקישורים צריכים להיות מאתרים רלבנטיים שקשורים לתחום. קישור זה כמו המלצה מאוטוריטה בתחום וכדאי להשיג קישורים     טובים.

לדוגמא לקידום אתר של דיאטנית כדאי להשיג קישור מעמותת הדיאטניות.

סוג נוסף של קישורים הוא כניסות מתוך רשתות חברתיות. לדוגמה אם בטוויטר או פייסבוק ישותף דף של האתר ותבוא תנועה ממנו גוגל יראה את זה בחיוב ודירוג האתר יעלה.

6.חיבור האתר לכלים של גוגל שזה בעיקר כלי ניהול האתרים של גוגל וגם גוגל אנלטיקס. עם הכלים האלה אפשר לבדוק את מצב האתר מבחינת מיקומים, תנועת הגולשים אליו ובתוכו, תקלות שיש בו ועוד דברים.

 

אחסון האתר צריך להיות בחברת אחסון אמינה שמספקת כמה דברים חשובים: מקום מספיק לכל הקבצים של האתר, רוחב פס מספיק לגולשים באתר, גיבוי של האתר לכל מקרה שבו רוצים לחזור אחורה וגם אבטחה מפריצות.

קידום אתר הוא הליך שלא נגמר אחרי כל הפעולות האלה אלא תהליך שמחייב תחזוקה קבועה. צריך כל הזמן להזרים מאמרים לאתר, להוסיף עוד קישורים אם ניתן ולהמשיך לשפר כל הזמן.

כדאי להתייעץ עם מקדם אתרים מקצועי לפני שעושים קידום אתרים בגוגל. הוא ידריך אתכם בכל השלבים.